Valio, atostogos: 77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“* duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų.

Be to, daugumą įprastų veiksmų vyresniųjų klasių moksleiviai stengiasi perkelti į skaitmeninį pasaulį. 49 proc. paauglių mieliau ieško pramogų tinkle, tik 13 proc. linkę ieškoti laisvalaikio veiklos ne internete. Kiti vienodai aktyviai ieško informacijos tokiai veiklai tinkle ir už jo ribų.

Paaugliai dažnai laisvalaikiu naudojasi išmaniuoju telefonu: pavyzdžiui, pusė jų (48 proc.) žaidžia žaidimus realiuoju laiku ir klausosi muzikos tinkle (51 proc.). Tik 14 proc. mieliau renkasi paprastus žaidimus ir 17 proc. klausosi tikro garso muzikos arba naudojasi tradiciniais tam skirtais įrenginiais.

Susisiekti su draugais paaugliai vis dažniau renkasi tinklą: 43 proc. mieliau bendrauja internetu ir tik 19 proc. renkasi realius susitikimus ir gyvą bendravimą. Kalbant apie mokslus, ieškodami reikalingos informacijos, 39 proc. paauglių jungiasi prie interneto, tik 21 proc. jos ieško kitur.

Pasitelkę mobiliuosius įrenginius jaunieji naudotojai gali prisijungti prie interneto bet kuriuo paros metu, ir jie nepraleidžia šios progos. Tėvams dėl to neramu. Taigi, beveik pusė suaugusiųjų (48 proc.) pasakojo, kad jų vaikai nesiskiria su telefonu net valgydami, 86 proc. guodėsi, kad paaugliai ima telefoną ir į lovą.

„Kuo vyresnis vaikas, tuo didesnį vaidmenį jo gyvenime vaidina internetas, todėl tėvų užduotis – paaiškinti, kad tinkle galima ne tik rasti naudingos ir įdomios informacijos, bet ir susidurti su grėsmėmis, kurias ne visada lengva atpažinti, – perspėja Marija Namestnikova, „Kaspersky Lab“ vaikų saugumo internete ekspertė. – Apsaugoti vaikus nuo netinkamo turinio ir perspėti suaugusiuosius apie vaikui gresiančius pavojus padeda tėvų kontrolės programos. Tačiau paaugliui paaiškinti jų naudą ne taip paprasta, juk daugelis šiuolaikinių moksleivių internete jaučiasi kaip žuvis vandenyje, jie dažnai įsitikinę, kad geriau už tėvus išmano interneto subtilybes. Suaugusieji turi ieškoti ypatingo būdo, kaip paaiškinti kibernetinių grėsmių pavojų.“

Siekdama apsaugoti vaikus tinkle, bendrovė „Kaspersky Lab“ sukūrė sprendimą „Kaspersky Safe Kids“, suderinamą su visomis populiariomis operacinėmis sistemomis. Programa padeda tėvams sužinoti, ką jaunasis naudotojas veikia internete ir kiek laiko ten praleidžia, taip pat suteikia galimybę gauti pranešimus apie skambučius ir SMS vaiko išmaniajame telefone, pasitelkiant geolokacijos funkciją, aptikti jo buvimo vietą.

 

Apie „Kaspersky Lab“

„Kaspersky Lab“ – didžiausia pasaulyje privati bendrovė, kurianti IT saugumo užtikrinimo programinius sprendimus. Bendrovė yra viena iš keturių geriausių „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistemų kūrėjų. Jau daugiau nei šešiolika metų „Kaspersky Lab“ kuria efektyvius apsaugos sprendimus korporacijoms, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovėms bei privatiems naudotojams. Didžiojoje Britanijoje registruotos „Kaspersky Lab“ technologijos ir sprendimai apsaugo daugiau nei 400 milijonų naudotojų beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų.


Birželio 28, 2016