Už lango – vasara: pavojus kyla keliautojams

Kibernetiniai nusikaltėliai randa būdų, kaip pričiupti naudotojus, kad ir kur šie būtų. Daugelis mano, kad nemokamas kavinės ar oro uosto „Wi-Fi“, prie kurio kasdien jungiasi šimtai tūkstančių lankytojų, pakankamai saugus. Deja, tai netiesa. Nepaisant to, 82 proc. „Kaspersky Lab“ apklaustų žmonių keliaudami naudojasi atvirais „Wi-Fi“ tinklais.

„Kaspersky Lab“ apklausė 11 850 žmonių iš 23 šalių, nors kartą apsilankiusių užsienyje per pastaruosius metus. Pasirodo, kelionėje mes dažnai pamirštame saugumo taisykles ir bet kokia kaina jungiamės prie pirmo pasitaikiusio belaidžio interneto taško – tiesiog todėl, kad mums norisi arba labai reikia. O tai pavojinga. Turėdami mobiliuosius įrenginius, jauni naudotojai gali prisijungti prie interneto bet kuriuo paros metu iš bet kur, ir jie nepraleidžia šios galimybės. Tėvai susirūpinę tokiu vaikų aktyvumu. Beveik pusė suaugusiųjų (48 proc.) pripažino, kad jų vaikai nesiskiria su įrenginiu valgydami, 86 proc. guodėsi, kad paaugliai su juo net eina miegoti.

Retas atostogautojas pasiruošęs atsisakyti bendravimo socialiniuose tinkluose, galimybės prisijungti prie interneto, publikuoti nuotraukas ir naudotis kitais skaitmeninio pasaulio pranašumais. Tačiau žmonės dažnai nesusimąsto, kad jų prisijungimas niekaip neapsaugomas ir rizikuoja brangiausiais dalykais.

61 proc. apklaustųjų lankosi internetinės bankininkystės sistemose per viešąjį „Wi-Fi“, 55 proc. perka internete ir beveik pusė (46 proc.) lankosi konfidencialiuose tinklalapiuose. Būtent šiuo metu nusikaltėliai gali iš keliautojų pavogti asmeninius duomenis ir pinigus. Kas penktas apklaustasis prisipažino, kad buvo palikęs savo įrenginį viešbučio registratūroje arba davęs jį nepažįstamiems, prašydamas nufotografuoti šalia lankytinų vietų.

Keliaudami žmonės dažnai bijo susidurti su kišenvagiais, o kibernetinį saugumą, deja, pamiršta. Dėl to dažniau praranda asmeninius duomenis ir elektroninius pinigus nei grynuosius pinigus. Rekomenduojame būti budriems – įdiegti apsaugą ir telefone, ir nešiojamame bei planšetiniame kompiuteryje.

 

Apie „Kaspersky Lab“

„Kaspersky Lab“ – pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė, įkurta 1997 m. Bendrovės sukauptos žinios apie grėsmes ir saugumą nuolat paverčiamos saugumo sprendimais ir paslaugomis, siekiant apsaugoti viso pasaulio ypatingos svarbos verslo infrastruktūras, vyriausybes ir naudotojus. Didelį bendrovės saugumo portfelį sudaro pirmaujanti „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistema ir daugybė specializuotų apsaugos sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis skaitmeninėmis grėsmėmis. Daugiau nei 400 mln. naudotojų ir 270 tūkst. verslo klientų apsaugomi „Kaspersky Lab“ technologijų.


Liepos 5, 2016