Non-Stop: išpirkos reikalaujančių virusų aukų skaičius 2016 m. trečiąjį ketvirtį išaugo 2,6 karto

Remiantis „Kaspersky Lab“ IT grėsmių evoliucijos ataskaitos duomenimis, interneto naudotojų, kurie susidūrė su išpirkos reikalaujančiais virusais, skaičius 2016 m. trečiąjį ketvirtį išaugo daugiau nei dvigubai – iki 821 865. Užpultų žmonių skaičius auga jau tris ketvirčius iš eilės.

Šifruojantis išpirkos reikalaujantis virusas – kenkėjiška programa, šifruojanti aukos failus ir reikalaujanti išpirkos mainais už failų iššifravimą – tai dar viena labiausiai paplitusių veiklų, kurios imasi šiuolaikiniai nusikaltėliai. Šios programos reikalauja gana mažų plėtros išlaidų ir gali atnešti potencialiai dideles pajamas, jei sėkmingai pavyksta užkrėsti daug aukų.

Nusikaltėliai plečia ir geografiją. Trečiąjį ketvirtį tarp penkių šalių su didžiausia procentine šifravimo viruso užpultų naudotojų dalimi buvo: Japonija (4,83 proc.), Kroatija (3,71 proc.), Pietų Korėja (3.36 proc.), Tunisas (3,22 proc.) ir Bulgarija (3,2 proc.). Ankstesnį ketvirtį pirmoje vietoje buvo Japonija, o antra, trečia ir ketvirta atiteko Italijai, Džibučiui ir Liuksemburgui. Šios trys šalys trečiąjį ketvirtį paliko penketuką ir užleido vietą kitoms šalims.

Pagrindinis augančio užpultų naudotojų skaičiaus variklis buvo „Trojan-Downloader.JS.Cryptoload“ – „JavaScript“ kalba parašytų programėlių šeima, gebanti atsisiųsti įvairių šeimų šifravimo virusus. Labiausiai trečiąjį ketvirtį paplitę yra „CTB-Locker“ (28,34 proc. užpultų naudotojų), „Locky“ (9,6 proc.) ir „CryptXXX“ (8,95 proc.).

„Šifravimo išpirkos reikalaujantys virusai ir toliau yra viena pavojingiausių grėsmių tiek privatiems naudotojams, tiek įmonėms. Užpultų naudotojų skaičiaus šuolis gali būti išprovokuotas to, kad trečiąjį ketvirtį mes aptikome daugiau nei 32 tūkst. viruso modifikacijų, o tai 3,5 karto daugiau nei antrąjį ketvirtį. Tai gali būti dėl to, kad saugos sprendimus siūlančios bendrovės šiais laikais daug investuoja į galimybes kuo greičiau aptikti naujų viruso pavyzdžių. Todėl nusikaltėliai visais įmanomais būdais stengiasi išvengti aptikimo sukurdami daugiau naujų jų virusų modifikacijų

Kiti į IT grėsmių evoliucijos trečiąjį ketvirtį ataskaitą įtraukti svarbūs faktai:

  • Remiantis „Kaspersky Security Network“ duomenimis, trečiajį ketvirtį „Kaspersky Lab“ sprendimai aptiko ir sustabdė 171 802 109 kenkėjiškų išpuolių iš viso pasaulio interneto išteklių. Tai šiek tiek mažiau nei ankstesnį ketvirtį, kai buvo sustabdyta 171 895 830 išpuolių.
  • Iš jų 45 169 524 buvo kenksmingos URL prieglobos programos ir 12 657 673 kenkėjiški objektai.
  • Banko viruso užpultų naudotojų skaičius išaugo 5,8 proc. ir pasiekė 1 198 264.
  • Naršyklės ir „Android OS“ išlieka dažniausiai eksploitų puolama programine įranga. 45 proc. „Kaspersky Lab“ aptiktų eksploitų buvo nutaikyti į naršykles, 19 proc. šių kenkėjiškų programų sukurta išnaudoti silpnąsias populiariosios „Android“ mobiliosios operacinės sistemos vietas.

Norėdami išsamiai sužinoti apie svarbiausius kibernetinio kraštovaizdžio pokyčius nuo 2016 m. liepos iki rugsėjo, skaitykite visą „IT grėsmių evoliucijos 2016 m. trečiąjį ketvirtį“ ataskaitą Securelist.com.

 

Apie „Kaspersky Lab“

„Kaspersky Lab“ – pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė, įkurta 1997 m. Bendrovės sukauptos žinios apie grėsmes ir saugumą nuolat paverčiamos saugumo sprendimais ir paslaugomis, siekiant apsaugoti viso pasaulio ypatingos svarbos verslo infrastruktūras, vyriausybes ir naudotojus. Didelį bendrovės saugumo portfelį sudaro pirmaujanti „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistema ir daugybė specializuotų apsaugos sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis skaitmeninėmis grėsmėmis. Daugiau nei 400 mln. naudotojų ir 270 tūkst. verslo klientų apsaugomi „Kaspersky Lab“ technologijų.


Lapkričio 7, 2016