„No More Ransom“ turi naujų partnerių ir iššifravimo įrankių

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. Nauji partneriai atsineša daugiau iššifravimo įrankių ir virusų aukoms siūlo naujų galimybių.

„No More Ransom“ 2016 m. liepą pradėjo Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „Intel Security“ ir „Kaspersky Lab“, sukurdami naują bendradarbiavimo lygį tarp teisėsaugos ir privačių bendrovių kovojant su išpirkos reikalaujančiais virusais. Projekto portale žmonės gali rasti informacijos apie išpirkos reikalaujančius virusus, kaip jie veikia ir, svarbiausia, kaip apsaugoti save bei nemokamai vienu iš iššifravimo įrankių atrakinti failus.

Išpirkos reikalaujantys virusai – pasaulinė epidemija, turinti įtakos viso pasaulio žmonėms. Kad būtų geriau atspindima situacija, dabar portalas prieinamas ne tik anglų, bet ir olandų, rusų, prancūzų, italų, portugalų kalbomis, netrukus atsiras ir daugiau kalbų.

Šiandien „Bitdefender“, „Emsisoft“, „Check Point“ ir „Trend Micro“ prisijungė prie projekto kaip nauji asocijuoti partneriai. Kaip partnerystės rezultatas į nomoreransom.org buvo įtraukti nauji iššifravimo įrankiai, sujungus aštuonias jau nemokamas priemones aukoms. Beveik 6000 žmonių sėkmingai iššifravo savo failus nemokėdami nusikaltėliams.

Nauji projekto partneriai: „AnubisNetworks“, „AON“, „Armor“, „Association for Preventing and Countering Frauds“ (APCF), „BH Consulting“, „CECyF“ (Centre Expert contre la Cybercriminalité Français), „Cyberlaws.NET“, „Cylance Inc.“, „DATTO“, „Inc.“, „ESET“, „FS-ISAC“ (Financial Services – Information Sharing & Analysis Center), „G-DATA Software AG“, „Heimdal Security“, „s21Sec“, „Smartfense“, „SWITCH“, „Ukrainian Interbank Payment Systems Member Association“ (EMA), „CERT-EU“ (Computer Emergency Response Team for the EU institutions, agencies and bodies), „IRISS CERT“ (Irish Reporting and Information Security Service), „CIRCL.LU“ (Computer Incident Response Center Luxembourg) ir „SI-CERT“ (Slovenian Computer Emergency Response Team).

Austrijos, Kroatijos, Danijos, Suomijos, Maltos, Rumunijos, Singapūro ir Slovėnijos policijos tarnybos taip pat prisijungė prie partnerių – dabar projekte dalyvauja iki 22 šalių.

„Beveik niekas nėra apsaugotas nuo virusų. Mūsų duomenys rodo, kad per pastaruosius metus išpuoliai prieš įmones padidėjo tris kartus, ir dabar jie vyksta kas 40 sekundžių, prieš tai vykdavo kas 2 minutes. Išpuoliai prieš individualius naudotojus padidėjo iki kas 10 sekundžių, anksčiau – kas 20 sekundžių. Tai sutapo su naujų rūšių virusų banga. Pernelyg daug žmonių manė, kad jie neturi kito pasirinkimo, tik sumokėti. Deja, ir daugelis sumokėjusiųjų išpirką, įskaitant vieną iš penkių įmonių, niekada neatgavo savo failų. Šis projektas suteikia alternatyvą – atrakinti failus nemokant išpirkos“, – sako Jornt van der Wiel, „Kaspersky Lab“ Pasaulio tyrimų ir analizės komandos saugumo ekspertas.

Privataus sektoriaus įmonės ir teisėsaugos institucijos vienija pastangas kovoje su kibernetiniais nusikaltėliais, siekiančiais pasisavinti didžiules sumas. Tik virusų išmanymas padės sustabdyti jų plėtrą. Kai kurios paprastos apsaugos priemonės gali užkirsti kelią žalai: visada turėkite atnaujintą atsarginę sistemą, ir išpirkos reikalaujantis virusas negalės sunaikinti jūsų asmeninių duomenų, taikykite patikimą antivirusinę programinę įrangą, nuolat atnaujinkite visą kompiuterio programinę įrangą, nes bet kuri paskyra gali būti pažeista.

Daugiau rekomendacijų ir informacijos rasite: www.nomoreransom.org.

 

Apie „Kaspersky Lab“

„Kaspersky Lab“ – pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė, įkurta 1997 m. Bendrovės sukauptos žinios apie grėsmes ir saugumą nuolat paverčiamos saugumo sprendimais ir paslaugomis, siekiant apsaugoti viso pasaulio ypatingos svarbos verslo infrastruktūras, vyriausybes ir naudotojus. Didelį bendrovės saugumo portfelį sudaro pirmaujanti „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistema ir daugybė specializuotų apsaugos sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis skaitmeninėmis grėsmėmis. Daugiau nei 400 mln. naudotojų ir 270 tūkst. verslo klientų apsaugomi „Kaspersky Lab“ technologijų.


Gruodžio 19, 2016