„Storm Area 51“ tapo populiariausiu 2019 metų vasaros memu

Remiantis kasmetine „Kaspersky“ vasaros ataskaita apie vaikų saugumą internete, vaikai parodė didžiulį susidomėjimą memais apie „Area 51“ (liet. 51-oji zona). Paprastai manoma, kad „Area 51“ yra mokslinių tyrimų įstaiga, kurioje JAV vyriausybė neva tyrinėja būtybes iš kosmoso. Siekdami pamatyti ateivius, suaugusieji netgi sukūrė specialų „Facebook“ įvykį. „Visi susitiksime „Area 51 Alien Center“ turistų mėgstamoje vietoje ir ten aptarsime mūsų įėjimą“, – teigiama renginio aprašyme.

Itin populiariu 2019 m. vasaros įvykiu tapo komiškas planas surengti Nevadoje esančios „Area 51“ JAV karinės bazės šturmavimą. Populiariojoje kultūroje ši vieta plačiai žinoma kaip NSO tyrimų centras, kuriam nuo 1940 m. iki septintojo dešimtmečio vadovavo JAV karinės oro pajėgos. Užuominos apie „Area 51“ pasirodė daugelyje filmų, įskaitant „Nepriklausomybės dieną“ ir „Polą“. Šis reiškinys taip pat įkvėpė keletą televizijos serialų, tokių kaip „Twilight Zone“ ir „X failai“.

Šią vasarą daugiau nei pusantro milijono žmonių užsiregistravo „Facebook“ paskelbtame „Storm Area 51“ renginyje. Šio renginio tikslas – patekti į slaptą karinę bazę ir galiausiai išsiaiškinti, ar ateiviai tikrai yra laikomi „Area 51“ teritorijoje. Be to, prieš šį įvykį netgi planuojama surengti vakarėlį.

Galbūt įdomiau yra tai, kad vaikai internete taip pat labai susidomėjo šiomis diskusijoms. Renginio populiarumas paskatino kurti įvairius memus, o didelė dalis vaikų, kurie lankosi internete, jų aktyviai ieškojo.

Apie 12 proc. visų šios vasaros memų užklausų buvo susijusios su „Area 51“, todėl, remiantis ataskaita, tokio tipo memai tapo itin populiarūs vaikų tarpe. Vienas iš dešimties vaikų domėjosi memais, kurie yra susiję su „Area 51“. Vaikai taip pat ieškojo informacijos apie „Area 51“ koordinates, „Area 51“ NSO, įsiveržimą į „Area 51“, „Area 51“ renginį ir „Area 51“ ateivius. Tarp kitų populiarių memų pateko ir „grumpy cat“ bei „Ricardo milos“, šios paieškos atitinkamai sudarė keturis ir tris procentus visų memų užklausų.

Informacija apie šios vasaros populiariausius vaikų memus yra pagrįsta anonimine „Kaspersky“ produktų, turinčių tėvų kontrolės funkciją, statistika. Ši funkcija apsaugo vaikus nuo žalingo turinio internete ir suteikia tėvams galimybę geriau suprasti, su kuo jų vaikai susiduria naudodamiesi žiniatinkliu.

„Šiandien memai yra svarbi internetinės kultūros dalis. Šią vasarą matėme, kad vaikai domisi juokingais memais ir renginiais, tokiais kaip „Storm Area 51“, ir bando išmokti ką nors naujo. Gebėjimas suvokti populiarius memus yra puikus būdas tėvams geriau suprasti, kuo jų vaikai domisi internete. Šios žinios apie vaikų pomėgius padeda išvengti situacijų, kai vaikas naršydamas internete gali netyčia aptikti jam netinkamą turinį. Todėl rekomenduojame tėvams įsisavinti šį įgūdį“, – sakė Anna Larkina, „Kaspersky“ internetinio turinio analizės ekspertė.

Šie patarimai užtikrins, kad jūsų vaikai išliks saugūs naršydami internete ar žiūrėdami mėgstamus memus:

• Atkreipkite dėmesį į vaiko interesus ir pabandykite gauti daugiau informacijos apie dabartines interneto tendencijas
• Jeigu žinote, ko jūsų vaikas ieško internete, tada galite pasiūlyti savo pagalbą ir palaikymą, tačiau naudokite šią informaciją apdairiai
• Pradėkite naudoti patikimose saugumo sprendimuose esančias tėvų kontrolės funkcijas, pavyzdžiui, Kaspersky Security Cloud, Kaspersky Total Security, arba naudokite specializuotą programinę įrangą, tokią kaip Kaspersky Safe Kids, kuri padeda tėvams apsaugoti savo vaikus nuo kenksmingų svetainių ir turinio, ir leidžia įsitikinti, kad jų vaikai yra saugūs internetinėje erdvėje

Norėdami sužinoti daugiau apie „Kaspersky“ vasaros tėvų kontrolės ataskaitos išvadas, skaitykite pilną ataskaitą (čia).

Apie „Kaspersky“

„Kaspersky“ – tai 1997 m. įkurta tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė. „Kaspersky“ sukauptos žinios ir patirtis padeda kurti novatoriškus saugumo sprendimus ir paslaugas, kurie užtikrina viso pasaulio verslo, ypatingos svarbos infrastruktūrų, vyriausybių ir vartotojų saugumą. Platų „Kaspersky“ bendrovės portfelį sudaro pažangiausi galinių įrenginių apsaugai skirti produktai ir daugybė specializuotų saugumo sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis ir nuolat evoliucionuojančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. „Kaspersky“ technologijos saugo daugiau nei 400 mln. vartotojų ir 270 tūkst. verslo klientų. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite www.kaspersky.com.


Rugsėjo 12, 2019