Naujas sprendimas, kuris padės apsaugoti jūsų konfidencialumą nuo nepageidaujamų dronų

Kaspersky išleido naują sprendimą, padėsiantį organizacijoms ir nekilnojamojo turto savininkams apsiginti nuo civilių dronų, kurie mėgsta įsibrauti į privačią teritoriją. Naudodama išskirtinių jutiklių derinį, įskaitant lazerinį skenavimą, kurį šiai sričiai pritaikė pati bendrovė, ir sistemos mokymosi technologijas, Kaspersky Antidrone įranga gali automatiškai pastebėti, identifikuoti ir neleisti bepiločiams orlaiviams patekti į draudžiamas zonas. Ir visa tai daroma nesugadinant prietaisų.

Apskaičiuota, kad 2018 m. pasaulinė dronų rinka siekė 14 milijardų dolerių, ir tikimasi, kad iki 2024 m. pasieks 43 milijardus dolerių. Šį augimą lemia potencialios galimybės ir teigiami pokyčiai, kuriuos gali atnešti bepiločių orlaivių naudojimas. Tokie prietaisai gali pristatyti prekes, patikrinti siūlomas kasybos vietas ir pastatų konstrukcijas, ar tiesiog būti panaudoti pramoginiams tikslams.

Tačiau masiniam technologijos pritaikymui gali pakenkti neigiamas gyventojų požiūris. Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas parodė, kad tik 31 proc. respondentų teigiamai atsiliepia apie dronų naudojimą. Tokią situaciją daugiausia lemia netinkama ar neteisėta bepiločių orlaivių eksploatacija. Jie gali būti naudojami šnipinėjimui, sužaloti žmones, pakenkti kritinei infrastruktūrai, pavyzdžiui, atominėms elektrinėms, arba sutrikdyti įprastą oro uostų veiklą. Taip jau nutiko Jungtinėje Karalystėje, kai dronai paralyžiavo Getviko oro uosto darbą.

Būtent dėl šių priežasčių labai svarbu sukurti ir išlaikyti pasitikėjimą technologijomis, ir užtikrinti, kad technologinės naujovės nekeltų pavojaus privatumui ar saugumui. Kaspersky ekspertai, siekdami sumažinti su bepiločių orlaivių sistemomis susijusius pavojus ir padidinti operatorių atsakomybę, sukūrė savo antidronus.

Kaspersky Antidrone programinė įranga koordinuoja partnerių teikiamų aparatūros modulių darbą ir atskiria dronus nuo kitų objektų. Pirminis aptikimo modulis ieško dronų, naudodamas vaizdo kameras, radarą, LIDAR ir garso jutiklius. Visa tai daroma atsižvelgiant į kliento poreikius ir aplinką. Kaspersky sprendimas išsiskiria tuo, kad drono padėtis yra nustatoma su lazeriniu skaitytuvu, kas anksčiau šioje srityje nebuvo taikoma.

Kai danguje aptinkamas judantis objektas, jo koordinatės yra perduodamos į tam skirtą serverį, kuris šiuos duomenis siunčia į specialų bloką. Remiantis pirminio aptikimo duomenimis, šis įrenginys pasisuka link objekto ir jį seka. Tuo pačiu metu neuroninis tinklas, išmokytas atpažinti dronus tarp kitų judančių daiktų, analizuoja vaizdo įraše matomą objektą. Jeigu jis aptinka droną, tada serveris siunčia komandą tam skirtam moduliui, kad būtų užkirstas kelias ryšiui tarp įrenginio ir jo valdiklio. Todėl dronas skrenda į vietą, iš kurios pakilo, arba nusileidžia toje vietoje, kur prarado signalą su valdikliu. Tai reiškia, kad prietaisas nebus sugadintas, nes nėra fizinio kontakto ir dronas nepatiria jokios žalos.

„Daugelis „Kaspersky Antidrone“ komandos narių, o tarp jų ir aš, ilgą laiką naudojosi dronais. Bepilotis orlaivis kartais gali kelti realų pavojų. Pavyzdžiui, viešųjų renginių metu pastebėjau net keletą rizikingų situacijų. Tai priverčia susimąstyti apie technologijos naudojimą ir jos saugumą. Deja, bet valdydami droną, jūs dažniausiai nežinote, kurios vietovės yra draudžiamos, taigi, kai jūsų prietaisą netikėtai sutraiško ar sugadina priešiškos apsaugos priemonės, jūs tikrai neapsidžiaugiate. Todėl kurdami savo produktą mes atsižvelgėme į dronų entuziastų interesus ir saugos reikalavimus. Tai padėjo mums sukurti būdą, kaip užtikrinti, kad dronai nepatektų į draudžiamas zonas, bet ir nebūtų sugadinti“, – situaciją komentavo Vladimir Turov, Kaspersky Antidrone projekto savininkas.

Programinė įranga tiekiama kaip atskiras saugumo sprendimas, kaip mobilioji versija (pavyzdžiui, skirta visureigiams automobiliams), arba gali būti suderinta su kitomis stebėjimo sistemomis, įskaitant išmaniųjų namų infrastruktūras.

Norėdami sužinoti daugiau apie Kaspersky Antidrone ir šios įrangos prieinamumą, apsilankykite oficialioje svetainėje.

 

Apie Kaspersky

Kaspersky – tai 1997 m. įkurta tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė. Kaspersky sukauptos žinios ir patirtis padeda kurti novatoriškus saugumo sprendimus ir paslaugas, kurie užtikrina viso pasaulio verslo, ypatingos svarbos infrastruktūrų, vyriausybių ir vartotojų saugumą. Platų Kaspersky bendrovės portfelį sudaro pažangiausi galinių įrenginių apsaugai skirti produktai ir daugybė specializuotų saugumo sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis ir nuolat evoliucionuojančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. Kaspersky technologijos saugo daugiau nei 400 mln. vartotojų ir 270 tūkst. verslo klientų. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite www.kaspersky.com.


Lapkričio 5, 2019