„Kaspersky“ informuoja, su kokiais auklėjimo iššūkiais susiduria šiuolaikiniai tėvai

Kalbant apie atsakingą skaitmeninį vaikų auklėjimą, sunku nubrėžti ribą tarp to kas, yra vaiko teisių pažeidimas, ir to, kas tik nekaltas nuotraukų ar vaizdo įrašų pasidalinimas. Tačiau yra keletas pagrindinių taisyklių, kurių reikia laikytis, jeigu norite, kad bendravimas socialiniuose tinkluose būtų kuo saugesnis.

Tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky“ sukūrė specialią apklausą tėvams ir norėjo atkreipti dėmesį į iššūkius, su kuriais gali susidurti šiuolaikiniai tėvai, bendraudami skaitmeninėje erdvėje. Kampanija daugiausiai dėmesio skyrė skirtingiems skaitmeninio auklėjimo aspektams, įskaitant nuotraukų dalinimąsi, diskusijas apie vaikų skaitmeninį gyvenimą, elektronines patyčias ir jų padarinius, bei stebėjimo įrankių, tokių kaip geografinės vietos nustatymas, naudojimą.

Remiantis apklausos duomenimis, Lietuvos tėvų elgesys kartais gali būti pavojingas: pavyzdžiui, 34 proc. tėvų socialiniuose tinkluose skelbia nuotraukas ir informaciją apie savo vaiką, o 25 proc. netgi pasidalina pasakojimais apie savo vaiko gyvenimą. Kalbant apie priežastis, kodėl tėvai sutinka atskleisti tokią asmeninę informaciją, nuomonės išsiskiria: 58 proc. tėvų paskelbia šią informaciją, nes didžiuojasi savo vaiko pasiekimais, 40 proc. nori parodyti savo artimiesiems, kaip jų vaikas vystosi ir auga, o 43 proc. taip nori išsaugoti savo prisiminimus. Tačiau kiti tėvai mano, kad nuotraukos su vaikais susilaukia daugiau dėmesio ir komentarų (30 proc.), ir skelbia tik tas nuotraukos, kurios rodo, kad jie gyvena laimingą ir sėkmingą gyvenimą (34 proc.).

„Kartais šiuolaikiniai tėvai taip trokšta gauti socialinį pritarimą, kad netgi sutinka prisiimti nepagrįstą riziką. Vis dėlto labai svarbu suprasti, kad internete paskelbta medžiaga gali patekti į netinkamas rankas ir sukelti nepageidaujamų pasekmių, tokių kaip tapatybės vagystė, elektroninės patyčios, arba tiesiog tapti potencialiai žalingu skaitmeniniu pėdsaku. Be to, būtina paklausti vaikų, ar jie nori, kad tam tikra informacija būtų paskelbta socialiniuose tinkluose: tai daro tik 36 proc. Lietuvos tėvų, tačiau toks elgesys yra labai svarbus ir netgi privalomas“, – teigė Andis Steinmanis, „Kaspersky“ vykdomasis direktorius Baltijos šalyse.

„Kaspersky“ rekomenduoja tėvams atsižvelgti į šiuos patarimus:

1. Apribokite prieigą prie savo socialinių tinklų profilių ir padarykite juos matomus tik draugams. Nepamirškite apie bendruosius saugos nustatymus, pavyzdžiui, dviejų veiksnių autentifikaciją „Instagram“ programoje ir saugų slaptažodžių valdymą;

2. Prieš pasidalindami nuotraukomis ar vaizdo įrašais, kuriuose yra jūsų vaikai, būtinai paprašykite jų leidimo. Jeigu jie yra per maži, kad galėtų išsakyti savo nuomonę, tada geriau tokios informacijos neskelbkite;

3. Įdiekite patikimą saugumo sprendimą, pavyzdžiui, „Kaspersky Internet Security“, kad įsitikintumėte, jog jūsų asmeninė informacija niekada nebus pavogta ar matoma pašaliniams asmenims.

Apie Kaspersky

Kaspersky – tai 1997 m. įkurta tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė. Kaspersky sukauptos žinios ir patirtis padeda kurti novatoriškus saugumo sprendimus ir paslaugas, kurie užtikrina viso pasaulio verslo, ypatingos svarbos infrastruktūrų, vyriausybių ir vartotojų saugumą. Platų Kaspersky bendrovės portfelį sudaro pažangiausi galinių įrenginių apsaugai skirti produktai ir daugybė specializuotų saugumo sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis ir nuolat evoliucionuojančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. Kaspersky technologijos saugo daugiau nei 400 mln. vartotojų ir 270 tūkst. verslo klientų. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite www.kaspersky.com.


Gruodžio 11, 2019