Kaip galite apsaugoti savo pagyvenusius artimuosius nuo kibernetinių sukčių

Per pastarąsias savaites mūsų gyvenime daug kas pasikeitė. Žmonės buvo raginami likti savo namuose ir išeiti tik tuo atveju, jei tai yra absoliučiai būtina, pavyzdžiui, įsigyti būtiniausių prekių ar nueiti pas gydytoją. Tačiau šiais laikais egzistuoja daugybė technologijų, kurios mums padeda išlaikyti įprastą kasdienio gyvenimo ritmą. Pavyzdžiui, internetu galite užsisakyti norimus maisto produktus, kurie bus pristatyti tiesiai jūsų į namus.

Deja, ne visi žino, kaip šiomis paslaugomis naudotis. Senyvo amžiaus žmonės, kurie yra rizikos grupėje ir kuriems labiausiai reikia šių paslaugų, dažnai patiria įvairių sunkumų naudodamiesi šiuolaikinėmis priemonėmis, kurias daugelis iš mūsų laiko savaime suprantamu dalyku . Be to, jų jaunesni ir labiau įgudę giminaičiai negali jiems taip lengvai padėti, nes šiuo metu mes turime laikytis socialinės izoliacijos ir riboti fizinius kontaktus.

Norėdami palaikyti ryšį ir nusipirkti būtiniausias prekes, vyresnės kartos atstovai turi išmokti, kaip veikia technologijos, todėl jie vis daugiau laiko praleidžia internete, o tai padidina kibernetinio saugumo riziką, su kuria jie gali susidurti. „Kaspersky“ tyrimo duomenimis , 46 proc. vyresnio amžiaus žmonių (55 metų ir vyresni) nesiima jokių specialių kibernetinio saugumo priemonių. Tarp 25–34 metų amžiaus gyventojų šis skaičius yra 18 proc. mažesnis.

Būtent dėl šios priežasties asmeniniai senjorų duomenys gali būti pavogti ar atskleisti trečiosioms šalims. Vyresnės kartos atstovams gana dažnai sunku atskirti tikrus pasiūlymus nuo kibernetinių sukčių gudrybių.

Kaspersky ekspertai pateikia keletą patarimų, kurie padės jūsų pagyvenusiems giminaičiams lengviau išgyventi koronaviruso krizę ir leis apsaugoti juos nuo kibernetinių sukčių:

• Nuotolinę techninę pagalbą savo artimiesiems galite suteikti per telefoną ir vaizdo skambučius. Daugelis programų, tokių kaip Skype, taip pat leidžia dalintis darbalaukiu;

• Informuokite savo artimuosius apie svetaines, kuriose jie gali pateikti maisto produktų užsakymus ar rasti kitą jiems reikalingą informaciją, arba prisijunkite prie jų paskyrų ir atlikite užsakymus patys. Vis dėlto būkite atsargūs ir pasirūpinkite asmeninės informacijos saugumu. Taip pat galite apsvarstyti galimybę patys apsipirkti internetu, o tada nusiųsti prekes savo artimiesiems. Daugelis tiekėjų pristato prekes į skirtingas vietoves;

• Paaiškinkite, kad jie neturėtų naudoti to paties slaptažodžio daugiau nei vienai svetainei ar paslaugai. Apsvarstykite galimybę aprūpinti juos slaptažodžių tvarkykle; • Pakalbėkite su senjorais apie kibernetinio sukčiavimo pavojus, nepageidaujamus elektroninius laiškus ir įtartinai atrodančias nuorodas; • Įspėkite, kad jie turėtų saugoti savo banko kortelės informaciją ir neatskleistų jos svetainėse, kuriose lankosi ar iš kurių ką nors perka;

• Patarkite, kur jie galėtų rasti patikimas paramos / pagalbos tarnybas, arba patys juos ten užsiregistruokite;

• Įdiekite patikimą kibernetinio saugumo sprendimą, pavyzdžiui, Kaspersky Total Security, kuris padės apsaugoti jūsų šeimą ir asmeninius duomenis. Šiuo sudėtingu laikotarpiu Kaspersky nori padėti vartotojams, todėl siūlo nemokamą 3 mėnesių apsaugą jūsų įrenginiams.

 

Apie Kaspersky

Kaspersky – tai 1997 m. įkurta tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė. Kaspersky sukauptos žinios ir patirtis padeda kurti novatoriškus saugumo sprendimus ir paslaugas, kurie užtikrina viso pasaulio verslo, ypatingos svarbos infrastruktūrų, vyriausybių ir vartotojų saugumą. Platų Kaspersky bendrovės portfelį sudaro pažangiausi galinių įrenginių apsaugai skirti produktai ir daugybė specializuotų saugumo sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis ir nuolat evoliucionuojančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. Kaspersky technologijos saugo daugiau nei 400 mln. vartotojų ir 250 tūkst. verslo klientų. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite www.kaspersky.com.


Gegužės 11, 2020