Lietuvos moksleiviai teigiamai įvertino elektroninio balsavimo pranašumus ir planuoja šią paslaugą naudoti ateityje

Anoniminių metaduomenų analizė parodė, kad šių metų kovo ir balandžio mėnesiais net 52 proc. apklausų, kurios buvo sukurtos naudojant „Kaspersky Innovation Hub“ balsavimo platformą „Polys“, atliko įvairios švietimo įstaigos. Tarp Europos švietimo institucijų atstovų pateko ir Lietuvos moksleiviai, kurie itin teigiamai įvertino elektroninio balsavimo sistemą. „Kaspersky“ ekspertai teigia, kad toks švietimo organizacijų susidomėjimas internetiniu balsavimu išaugo būtent dėl COVID-19 karantino, kadangi darbuotojai ir moksleiviai perkėlė savo veiklą į kibernetinę erdvę.

Beveik visos pasaulio šalys, siekdamos sustabdyti koronaviruso plitimą, uždarė daugelį mokyklų ir universitetų. Nors padėtis kai kuriose šalyse gerėja, tačiau, remiantis UNESCO statistika, daugiau nei 1,2 milijardo besimokančiųjų vis dar negali eiti į mokyklas ar universitetus (2020 m. gegužės 19 d. duomenimis). Reaguodamos į tai, kai kurios įstaigos pradėjo taikyti nuotolinį mokymą, o „Polys“ statistikos analizė parodė, kad su švietimu susijusių sprendimų priėmimas taip pat vyko internete.

Kovo-balandžio mėnesiais, lyginant su 2019 m., „Polys“ sesijų skaičius išaugo tris kartus. Balsavimo platforma labiausiai sudomino švietimo įstaigas. Balsavimų skaičius, skirtas šiai sričiai, padidėjo 17 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m. (35 proc.).

Elektroninio balsavimo paslaugomis plačiai naudojosi ne tik studentai, bet ir dėstytojai bei mokytojai. Pastarieji išsirinko tiriamųjų rašto darbų recenzentus, patvirtino mokymo programą ir sprendė kitus administracinius klausimus. O studentai per „Polys“ platformą išreiškė savo nuomonę apie tai, ar nori mokytis nuotoliniu būdu, įvertino internetinių pamokų kokybę ir išrinko piešinių konkurso nugalėtojus.

Rinkimai studentų atstovybėse taip pat buvo vykdomi nuotoliniu būdu. Kadangi studentai negalėjo tiesiogiai organizuoti planuojamų rinkimų, kai kurie iš jų nusprendė neatidėlioti savo veiklos ir perėjo prie internetinio balsavimo. Pavyzdžiui, tokius rinkimus surengė „Aktief Slip“, Vageningeno universiteto studentų asociacija. Už tarybos narius balsavo daugiau nei 460 studentų. Tunise įsikūrusios ne pelno siekiančios organizacijos „International Institute of Debate“ nariai išsirinko naują viceprezidentą. O Lietuvoje esančios Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokinių parlamentas pasirinko „Polys“ platformą moksleivių tarybos pirmininko rinkimams.

Balsavimų dalyviai pažymėjo, kad „Polys“ ne tik leido jiems saugiai, skaidriai ir anonimiškai balsuoti, bet ir tuo pačiu taupė jų laiką pasiruošimui ir balsų skaičiavimui.

„Mes ir anksčiau pastebėjome, kad internetinis balsavimas yra plačiai paplitęs švietimo srityje. Tačiau anksčiau mūsų pagrindiniai vartotojai buvo studentai, o dabar darbuotojai taip pat aktyviai organizuoja ir dalyvauja tokiose apklausose. Puiku, kad nepaisant visų sunkumų, besimokantieji ir mokytojai prisitaiko prie esamos situacijos ir bando tęsti savo įprastą veiklą. Mes džiaugiamės, kad daugelis jų pastebi mūsų platformos pranašumus ir galvoja apie internetinio balsavimo naudojimą ateityje, kai visų gyvenimas sugrįš į įprastas vėžes“, – teigė Aleksandras Sazonovas, „Polys“ produkto vadovas.

Daugiau informacijos apie „Polys“ platformą galite rasti oficialioje svetainėje.

 

Apie Kaspersky

Kaspersky – tai 1997 m. įkurta tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė. Kaspersky sukauptos žinios ir patirtis padeda kurti novatoriškus saugumo sprendimus ir paslaugas, kurie užtikrina viso pasaulio verslo, ypatingos svarbos infrastruktūrų, vyriausybių ir vartotojų saugumą. Platų Kaspersky bendrovės portfelį sudaro pažangiausi galinių įrenginių apsaugai skirti produktai ir daugybė specializuotų saugumo sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis ir nuolat evoliucionuojančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. Kasperskytechnologijos saugo daugiau nei 400 mln. vartotojų ir 250 tūkst. verslo klientų. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite www.kaspersky.com.


Birželio 5, 2020