Kibernetiniai nesusipratimai: 82 proc. Lietuvos tėvų kivirčijasi su savo vaikais, nes šie praleidžia per daug laiko prie telefono

Šiuolaikiniai tėvai turi nuolat tobulėti ir neatsilikti nuo interneto tendencijų. Tam yra rimta priežastis – jų vaikai. Jeigu tėvai nežino, kas šiuo metu populiaru internete, jie gali nesuprasti savo vaikų ar netgi su jais konfliktuoti. Pasirodo, ne visi tėvai neatsilieka nuo šiuolaikinių tendencijų ir turi pakankamai žinių apie internetinį turinį, kurį renkasi jų vaikai.

Neseniai atliktos apklausos duomenys parodė[1], kad 22 proc. Lietuvos tėvų nebendrauja su savo vaikais per socialinius tinklus. Dauguma jų nežino, kas yra populiaru šiuolaikinių vaikų tarpe. Tačiau situacija tarp pačių vaikų yra visiškai kitokia – jie naudoja ne tik socialinius tinklus, bet ir žiūri vaizdo tinklaraščius: 45 proc. vaikų renkasi įvairius vaizdo įrašus, įskaitant muzikos klipus (63 proc.), vaizdo įrašus apie kompiuterinius žaidimus (42 proc.) bei filmus (38 proc.).

Nuo jų neatsilieka ir kompiuteriniai žaidimai. Juos žaidžia net 82 proc. vaikų ir paauglių, o 54 proc. renkasi kelių žaidėjų žaidimus, kur jie gali bendrauti su kitais bendraamžiais. Įdomu tai, kad 18 proc. šeimų konfliktuoja būtent dėl vaikų skaitmeninio gyvenimo, o 82 proc. tėvų teigia, kad jų vaikai praleidžia per daug laiko prie telefono arba neturi kitos naudingos veiklos (25 proc.).

„Šiais laikais tėvai tiesiog privalo neatsilikti nuo naujausių tendencijų ir dalyvauti socialinių tinklų veikloje, nes tokių žinių stoka gali sukelti konfliktus šeimyninėje aplinkoje. Norėdami suprasti savo vaikus, mokėti su jais bendrauti ir aptarti tam tikras šiuolaikinio pasaulio tendencijas, turite daugiau skaityti ir lankytis kibernetinėje erdvėje. Tai gali išgelbėti tėvus nuo tam tikrų nemalonumų ir padėti jiems pelnyti savo vaikų pagarbą“, – teigia Andis Steinmanis, Kaspersky generalinis direktorius Baltijos šalims.

Tėvams, kurie nori palaikyti draugiškus santykius su vaikais ir žinoti, kam jie skiria savo laisvalaikį, Kaspersky rekomenduoja laikytis šių patarimų:

 

1. Nepamirškite nuolatinio lavinimosi. Skaitykite apie interneto tendencijas, iššūkius, kompiuterinius žaidimus ir naujausias technologijas. Taip ne tik pagerinsite savo santykius su vaikais, bet ir daugiau žinosite.

2. Bendraukite su savo vaikais, domėkitės jų skaitmeniniais pomėgiais ir rūpesčiais bei, jei reikia, padėkite jiems.

3. Įdiekite patikimą saugumo sprendimą, pavyzdžiui, Kaspersky Safe Kids, kuris padės jums sėkmingai stebėti jūsų vaikų veiklą ir suteiks daugiau informacijos apie jų pomėgius.

 

Apie Kaspersky

Kaspersky – tai 1997 m. įkurta tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė. Kaspersky sukauptos žinios ir patirtis padeda kurti novatoriškus saugumo sprendimus ir paslaugas, kurie užtikrina viso pasaulio verslo, ypatingos svarbos infrastruktūrų, vyriausybių ir vartotojų saugumą. Platų Kaspersky bendrovės portfelį sudaro pažangiausi galinių įrenginių apsaugai skirti produktai ir daugybė specializuotų saugumo sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis ir nuolat evoliucionuojančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. Kasperskytechnologijos saugo daugiau nei 400 mln. vartotojų ir 250 tūkst. verslo klientų. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite www.kaspersky.com.


Birželio 30, 2020