02 bal.
0 Comment(s)
822 View(s)
5 patarimai, kaip „nesudirbti“ vaizdo konferencijų iš namų
Iki konferencijos skambučio liko 1 minutė, jūsų katė perkando ausinių kabelį, o „Skype“ arba „Zoom“ nenori prisijungti. Kad to išvengtumėte, pasiruoškite vaizdo konferencijai iš anksto – paaiškiname, kaip tą padaryti.
Dabartinė pandemija pavertė vaizdo konferencijas gyvybiškai svarbia darbo ir asmeninio bendravimo priemone. Paaiškiname, kaip nesusimauti prieš viršininką ar, dar blogiau, uošvę.
Kaip bebūtų keista, programos pasirinkimas yra toli gražu ne pats svarbiausias veiksnys. Daugelyje programų siūlomos panašios funkcijos, ir, jei neturite tam tikrų konkrečių reikalavimų, galite tiesiog naudoti tai, kas jau yra jūsų kompiuteryje, arba bet ką, kuo naudojasi dauguma dalyvių.
Daugelis bendrovių turi savo telekonferencijų standartus ir yra linkusios naudoti tam tikrą platformą – nesvarbu, ar tai būtų „Skype“, „Google Hangouts“, „Zoom“ ar „Microsoft Teams“. Kalbant apie uošvę, pasirinkti veikiausiai bus dar paprasčiau. Taigi pereikime prie esmės: ką turėtumėte apsvarstyti, kad vaizdo skambutis būtų kuo sklandesnis?
1. Vaizdo konferencijai pasiruoškite iš anksto
Neprisijunkite pačią paskutinę sekundę, nes gali paaiškėti, kad jūsų katė perkando ausinių kabelį, o tam, kad veiktų kamera reikia atnaujinti jos tvarkyklę. Iš anksto prisijunkite, patikrinkite, ar viskas veikia. Jei susidursite su problemomis, turėsite laiko i jas išspręsti ganėtinai ramiai. Jei naudojatės nešiojamuoju kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, prieš skambinant nepakenks įsitikinti, kad akumuliatorius yra įkrautas.
2. Pirmiausia išjunkite mikrofono garsą
Kai nekalbate, nepamirškite išjungti mikrofono garso. Foninis ūžesys ar šnypštimas trukdo susikaupti, o jūsų kolegoms nebūtina girdėti, kaip jūsų technologijas mėgstanti katė „atrajoja“ tą ausinių kabelį.
3. Užtikrinkite pakankamą ryšio greitį
Kartais pamirštame, kiek skirtingų namų įrenginių yra prijungti prie interneto, o tai riboja ryšio spartą. Mes nustembame, kai lemiamu momentu garsas ima trūkčioti, o vaizdas virsta vaizdo taškais.
Prieš pradėdami svarbią vaizdo konferenciją, būtinai atjunkite ryšio konkurentus nuo savo tinklo. Jūsų vaiko planšetinis kompiuteris, transliuojantis animacinį filmą 4K kokybe, „Windows“ naujinimai ir žaidimų atsisiuntimas gali palaukti, kol pasibaigs skambutis.
Laidinis eterneto ryšys paprastai pralenkia belaidį ryšį – ypač jei nuo maršrutizatoriaus esate atskirtas keliomis betoninėmis sienomis, o eteris yra užkimštas kaimynų, kurie staiga taip pat priima svarbius vaizdo skambučius, žaidžia internetinius žaidimus ir visą dieną žiūri 4K kokybės vaizdo įrašų transliacijas, tinklais.
4. Išsiaiškinkite nustatymus ir funkcijas
Jei nesate susipažinę su programa, kurią naudosite skambindami, bet turite suorganizuoti konferenciją, skirkite šiek tiek laiko susipažinti su programos nustatymais. Pavyzdžiui, naudojant „Zoom“, numatytieji nustatymai leidžia skambučio dalyviams dalytis savo ekranu be išankstinio organizatoriaus leidimo. Atviruose internetiniuose seminaruose kartais tai gali sukelti tokių nesusipratimų (ar pokštų) kaip kolektyvinis pornografijos žiūrėjimas.
Jei nenorite, kad jūsų konferenciniam skambučiui būtų sutrukdyta tokiu būdu, o jums netektų raudonuoti iš gėdos ir nereikėtų atsiprašyti, iš anksto išjunkite šį kūrybinės saviraiškos kanalą.
5. Atrodykite reprezentatyviai
Rami namų aplinka gali būti malonus pokytis, tačiau nereikia per daug atsipalaiduoti. Dalyvaudami vaizdo konferencijose būtinai dėvėkite tinkamus drabužius (taip pat ir apatinę drabužių dalį, dėl visa ko). Rimto susirinkimo metu negulėkite ant sofos ir, kol kolegos kalba, nežaiskite žaidimų foniniame režime ar tyliai nebrazdinkite savo gitaros. Norėdami būti saugūs, tiesiog elkitės ir atrodykite taip, lyg tą darytumėte susitikę akis į akį.
Šiuolaikinės technologijos gali pagelbėti: kai kurios vaizdo konferencijų programos leidžia jums paslėpti negražią aplinką, apsupant jus virtualiu fonu. Pvz., „Skype“ ir „Teams“ gali sulieti foną, o „Zoom“ siūlo dar daugiau ir gali pasodinti jus nuostabiame krioklių, ledynų ar net šiaurės pašvaistės fone.
Vis dėlto reikia atsižvelgti į du dalykus: (a) tai gali paveikti spartą, ypač jei jūsų kompiuteris nėra labai galingas, ir (b) technologija turi savo ribas. Žinoma, ji gali pabandyti paslėpti jūsų kabelius kramtančią katę, tačiau rezultatas gali atrodyti šiek tiek keistai. Taigi, mūsų patarimas – eksperimentuokite su skirtingais parametrais ir galimybėmis likus ne 2 minutėms iki skambučio pradžios, bet prieš valandą ar net prieš dieną. Tada tiksliai žinosite, kaip viskas atrodys, ir išvengsite nemalonių akimirkų.