„Kaspersky Lab“ tyrimas rodo tėvų taikomus būdus vaikams internete apsaugoti

„Kaspersky Lab“ atskleidžia, kaip šiuolaikiniai tėčiai prižiūri savo vaikus tiek realiame pasaulyje, tiek virtualiame. Pasirodo, jie daug dėmesio skiria tam, ką jų atžalos veikia internete, ir daro viską, kad rastų pusiausvyrą tarp noro juos apsaugoti ir skatinti jų domėjimąsi internetu ir pažangiausiais įrenginiais.

Remiantis specialiai „Kaspersky Lab“ atliktos apklausos rezultatais, didžioji dauguma tėvų jaučiasi atsakingi už šeimos finansinę priežiūrą ir kibernetinį saugumą. 86 proc. tėčių įdiegė saugumo sprendimus į visus turimus skaitmeninius prietaisus, 77 proc. užtikrino išmaniųjų telefonų apsaugą, 63 proc. – planšetinių kompiuterių.

Tai rodo, kad tėčiai labiau nei mamos linkę leisti vaikams nuo mažens naudotis įrenginiais. Pavyzdžiui, tėvų, kurie dovanoja išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį pirmojo gimtadienio proga, yra dvigubai daugiau nei mamų. Be to, tėčiai internetą laiko puikiu dalyku tiek jiems, tiek vaikams, taip teigė du trečdaliai apklausoje dalyvavusių tėčių. Be to, skirtingai nei mamos, tėčiai tiki, kad internetas turi teigiamą poveikį jų vaikams – jų fizinei ir psichinei būklei, jų pasiekimams mokykloje, jų būsimai profesijai ir gyvenimui apskritai. 45 proc. tėvų mano, kad dėl interneto jų vaikams labiau sekasi, jie lengviau bendrauja su draugais. O daugiau nei ketvirtadalis (29 proc.) teigia, kad internetas padeda atžaloms geriau planuoti savo laiką.

Kalbant apie įrenginius, tėčiai labiau linkę juos pirkti savo vaikaims, kad šie nesijaustų autsaideriais. Pavyzdžiui, pusė jų nupirko sūnui ar dukrai kompiuterį būtent dėl to. Jie taip pat įsitikinę, kad šiandieniai vaikai turi žinoti, kaip naudotis skaitmeniniais įrenginiais, daugiau nei trečdalis (36 proc.) nupirko planšetinį kompiuterį būtent dėl šios priežasties.

„Nepaisant skirtumų, ir tėčiai, ir mamos nori apsaugoti savo vaikus nuo bet kokių grėsmių – realių ar virtualių. Žinoma, jie nerimauja, kad skaitmeniniai įrenginiai jų mylimiems vaikams gali daryti neigiamą poveikį. Tačiau jie nori mokyti atžalas naršyti internete saugiai, kad iš šiuolaikinių technologijų gautų tik kuo didesnę naudą. Puiku, kad tėvai taiko saugumo sprendimus, įsitikina, kad jie būtų įdiegti ir aktyvinti. Vaikai tikrai turėtų būti dėkingi savo tėvams“, - sako Deividas Emas (David Emm), „Kaspersky Kab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

 

Apie „Kaspersky Lab“

„Kaspersky Lab“ – pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė, įkurta 1997 m. Bendrovės sukauptos žinios apie grėsmes ir saugumą nuolat paverčiamos saugumo sprendimais ir paslaugomis, siekiant apsaugoti viso pasaulio ypatingos svarbos verslo infrastruktūras, vyriausybes ir naudotojus. Didelį bendrovės saugumo portfelį sudaro pirmaujanti „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistema ir daugybė specializuotų apsaugos sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis skaitmeninėmis grėsmėmis. Daugiau nei 400 mln. naudotojų ir 270 tūkst. verslo klientų apsaugomi „Kaspersky Lab“ technologijų.


Liepos 26, 2016